COSMETICS ATOK INTERNATIONAL Ароматерапевтична косметика Original ATOK в Україні

Ароматерапія

АРОМАТИ ЗМІЦНЮЮТЬ ЕНЕРГІЮ І НАПОЛНЮЮТЬ ДУМКИ
СПОКІЙ І УМИРОТВОРЕННЯМ
(Китайський філософ Ван Вей)
ШЛЯХ ДО ЗДОРОВ'Я - МАСАЖ З БЛАГОВОНАМИ
І АРОМОВАНА КОЖНИЙ ДЕНЬ
(Гіппократ)
Ароматерапія - це застосування ефірних олій, отриманих з квітів, стебел, листя, кори та інших частин рослини, спрямоване на покращення психологічного та емоційного стану.
Разом з ароматами, що вдихаються, відбувається стимуляція роботи мозку, дрібні частинки потрапляють у кровотік, осідають на слизовій оболонці. Там вони починають свою зцілюючу дію.
Це не просто приємні запахи, а форма альтернативної медицини, де природа є головним лікарем. І це підтверджує наука. Доведено, що запашні речовини з рослин мають різноманіття властивостей: антисептичні, противірусні, регенеруючі, психоемоційні і так далі.
Поле застосування ароматерапії досить широке: від глибокої лікувальної дії ефірних олій до впливу аромату на настрій, бажання, творчі сили. Один із основних напрямків — посилити процеси самозцілення в організмі шляхом непрямої дії на імунну систему
Коротка історія ароматерапії
Вчені-антропологи стверджують, що зародження парфумерії почалося ще в Єгипетській культурі, де спалювали смоли разом із ароматичними рослинами. Ароматичні речовини - бальзами, смоли, ефірні олії, жирні олії - застосовувалися жерцями та лікарями, для магічних та релігійних церемоній, для бальзамування. Використовували їх у побуті, на лікування незначних захворювань, боротьби з комахами, ароматизації приміщень тощо.Багато стародавніх культур відзначали переваги масел для фізіології та психології. Гіппократ, відомий як батько сучасної медицини, 2500 років тому стверджував, що “ключ до хорошого здоров'я лежить у щоденному прийомі ароматичної ванни та ароматичного масажу”. Вже тоді широко застосовувалися такі рослини як кардамон, кориця, мирт, базилік, фенхель, ладан, сосна, троянда, розмарин, чебрець. На їх основі створювали мазі, аплікації, компреси, палички для куріння, настої.
Добре відомо, що у Стародавньому Китаї та Індії одним із головних аспектів медицини був масаж з ефірними оліями: жасмином, трояндою, ромашкою.
Професійне виготовлення ефірних олій шляхом дистиляції виникло в 10 столітті, в Персії. До 16 століття видавалися книги про застосування ароматерапії, і ці знання були доступні освіченій людині. До 19 століття, французькі лікарі вперше довели в лабораторії антибактеріальні властивості ефірних олій. Вони зауважили, що у південних регіонах Франції практично немає випадків туберкульозу. Виявилося, жителі завдячують цьому потужним властивостям орегано, що вбиває туберкульозну паличку та інших збудників захворювань.
На початку 20-го століття широкого поширення набула хімічна медицина, проте принципи ароматерапії широко підтримуються у французькій та німецькій медицині.
Як ефірні олії впливають на організм?
Вдихання молекул ароматичних речовин впливає нас кількома шляхами: фізично, емоційно, духовно. Потрапляючи в носові ходи, вони стимулюють рецептори і запускають сигнал, що надходить до центру лімбічного мозку.Це складна область, з 34 структурами і 53 шляхами, яка стимулює і регулює роботу нервової, ендокринної та імунної системи, впливаючи на задоволення, виникнення болю, емоції, пам'ять, сон, апетит, сексуальне бажання. Тому аромотерапія - відмінний спосіб впливати на щоденну якість життя, здоров'я, загальний гармонійний стан.
Ефірні олії - це джерело біохімічних сполук. До їх складу може входити від десятків до п'ятисот з'єднань, які визначають їх унікальний вплив. Важливо застосовувати тільки натуральну продукцію, адже синтетична здатна подарувати аромат, який не завжди відповідає оригіналу. Справжність конкретної ефірної олії можна довести, провівши хроматографічний аналіз у спеціальній лабораторії.
Як уникнути підробки? Відповідь проста: купувати продукцію у перевіреного виробника, чия сумлінність підтверджена незалежними тестами, міжнародними стандартами та сертифікатами. Ще одним фактором є ціна, яка не може бути дуже низькою. Наприклад, для виробництва одного літра ефірної олії троянди потрібно 5 тонн пелюсток!
Також важливо звертати увагу на технологію виробництва:
Перегонка з водяною парою — єдиний і основний чистий спосіб отримання ефірних масел високої якості.
Екстракція з органічними розчинниками (бензин, петролейний ефір та ін.)